Upozornění MUDr. Šklubala

07.03.2020 14:54

Čechům, kteří se po 7. březnu vrátí z Itálie, se nařizuje, aby to po návratu oznámili svému praktickému lékaři/ I KDYŽ NEMAJÍ CHŘIPKOVÉ OBTÍŽE  !!!! /
A praktickým lékařům se nařizuje, aby u takových osob rozhodli o karanténě v délce 14 dnů.

1/ Vzhledem k vládnímu nařízení z dnešního dne se bude od 7.3.2020 řešit pro navrátilce z Itálie /zatím jen pro ně !!!/ POVINNOST!!!!!   pod hrozbou pokut       !!!!
nastoupit 14 denní karanténu, kterou mám jako registrující praktický lékař za povinnost osvědčit vydáním Pracovní neschopnosti.

PRACOVNÍ NESCHOPNOST VYDÁM NA ZÁKLADĚ TELEFONICKÉ VÝZVY ELEKTRONICKY  !!!!
TEDY BEZ NUTNOSTI VYHLEDAT ORDINACI   !!!

dále

2/ Pro navrátilce z jiných částí světa, kteří vykazují příznaky onemocnění, nebo si nejsou jisti, zda nebyli v kontaktu s nemocnými, DOPORUČUJI dobrovolnou 14 denní karanténu  s tím, že se budou sami informovat na Krajské hygienické stanici o rozsahu svých povinností.

Prosím o opakovanou informaci Vašim obyvatelům A ZEJMÉNA SENIORŮM:

Zdůrazněte, PROSÍM OPAKOVANĚ, aby zdraví jedinci v následujících týdnech,

!!!!!!!!!!            NENAVŠTĚVOVALI  ORDINACI  v Semčicích         !!!!!!!!

LÉKY SI NECHÁVALI ZASLAT ELEKTRONICKY DO MAILU NEBO SMS.../TELEFON NEBO PC RODINY ČI SOUSEDŮ, DLE OCHOTY I NA STRÁNKY VAŠICH OBECNÍCH ÚŘADŮ

STEJNĚ TAK I VYSTAVENÍ, VEDENÍ A UKONČENÍ PRACOVNÍ NESCHOPNOSTI BUDE PROVEDENO PŘI TELEFONICKÉM HOVORU ELEKTRONICKY.

SMYSLEM OMEZENÍ  NENUTNÝCH NÁVŠTĚV  V ORDINACI  V SEMČICÍCH JE  ZAMEZENÍ ŠÍŘENÍ EPIDEMIE.