Vyjádření k situaci s odvozem komunálního odpadu

18.02.2015 09:31

Vážení spoluobčané, v posledních dvou týdnech došlo k problémům při svozu komunálního odpadu firmou Compag. Dle jejího vyjádření již nebylo možné dále tolerovat porušování jejich podmínek pro svoz odpadu v plastových pytlech. Pro doplnění uvádím, že dle smluvních podmínek mohou odvézt pytel pouze samostatně stojící, tzn. mimo popelnici.

Dne 12.2.2015 jsem jednal se zástupci firmy Compag a došli jsme k následujícímu kompromisnímu řešení, které, jak věřím, povede k vaší spokojenosti:

• Do 28.2.2015 bude firma Compag tolerovat, pokud bude v neoznačené popelnici vložený celý plastový pytel označený jejich logem. Pytel musí být viditelně ohrnutý přes okraj popelnice.
  • Do 28.2.2015 bude firma Compag tolerovat, pokud na popelnici označenou známkou na svoz odpadu pro rok 2014 ještě nebude vylepena nová známka pro rok 2015.

Od 1.3.2015 upravujeme způsob odvozu komunálního odpadu, který se týká pouze domácností s jedním či dvěma členy, takto:

• Domácnost se dvěma členy, která uhradí poplatek stanovený vyhláškou ve výši Kč 1400 Kč, získá nárok na známku na popelnici na tzv. kombinovaný odvoz. Kombinovaný odvoz znamená, že v zimních měsících bude popelnice vyvážena každý týden a v letních měsících jedenkrát za dva týdny.
  • Domácnost s jedním členem, která uhradí poplatek stanovený vyhláškou ve výši Kč 700 Kč, má i nadále nárok na 14 pytlů. V případě zájmu se může i tato domácnost zapojit do kombinovaného odvozu a to po doplacení zbývající částky do 1400 Kč.
  • Domácností se třemi a více členy se tato změna nijak nedotýká a dál pro ně platí stávající podmínky.

Je-li tedy vaše domácnost jedno- či dvoučlenná a máte zájem o kombinovaný odvoz, dostavte se prosím od 18.2.2015 v úředních hodinách na obecní úřad, kde po odevzdání nepoužitých pytlů obdržíte známku na popelnici.

Lukáš Kováč, starosta